Když přijde řeč na to, jak zvýšit úspěšnost IVF, uslyšíte obvykle rady typu „změňte životní styl” a „omezte stres”. Už méně se ale hovoří o tom, že byste se měli zaměřit na spánek: přitom právě ten může mít velký vliv na to, zda IVF povede ke kýženému výsledku. Pojďme se podívat, co přesně nám o tom říkají vědecké studie.
Rozhodnete-li se pro umělé oplodnění, je jasné, že si přejete nejen co nejvyšší šance na úspěšný embryotransfer, ale také na to, aby se miminko narodilo zdravé. A právě v tomto vám preimplantační genetické testování (PGT) může výrazně pomoci. Odhaluje totiž genetické vady ještě před přenosem embrya do dělohy, čímž zvýší šanci na úspěšné a zdravé těhotenství. Zjistěte, proč byste o této metodě měli uvažovat i vy.
V roce 2015 se Marina (tehdy 35 let) a její partner Dragan (38 let) rozhodli začít svou cestu za vytouženým dítětem. Před nimi ale byla nelehká výzva: Ačkoliv byla Marina po zdravotní stránce v pořádku,, situace pro Dragana byla o mnoho složitější. Diagnóza azoospermie, tedy absence spermií ve spermatu, a potvrzený Klinefelterův syndrom, vyřadily možnost počít miminko přirozeně. Jaká byla jejich cesta IVF a hlavně: Jaký byl její konec?
Snažíte se otěhotnět a hledáte osvědčené způsoby, jak podpořit svou plodnost? Pak vás možná už napadlo sáhnout po nějakém doplňku stravy. V tomto článku vám spolu s odborníky ze společnosti Verra představíme pět základních doplňků, které byste měli zvážit při plánování svého těhotenství.
„Založíme rodinu”. Rozhodnutí, u kterého mnoho páru očekává, že sotva se dořekne, miminko se zadaří. Cesta k rodičovství ale často nepřichází jako na zavolanou. Pokud se již nějakou dobu pokoušíte otěhotnět a stále bez úspěchu, je důležité vědět, co k otěhotnění pomáhá, a kdy tento problém začít řešit.
Pacient by se měl cítit jako v bavlnce, a to včetně cesty k nám i zpět domů. Proto vám s radostí oznamujeme, že nyní vás na trase domov-PRONATAL pohodlně a spolehlivě přepraví společnost Liftago. A to navíc se slevou, kterou získáte prostřednictvím slevového kupónu.
Plodné dny. Zní to, jako by jich bylo mnoho, ve skutečnosti je ale šance, že chytnete pro početí zrovna tu správnou chvíli, poměrně malá. U některých pacientek tedy miminko nejde z prostého důvodu: styk pro otěhotnění nebyl správně načasován. A tak někdy slovíčko IVF ani nepadne: pacientky naučíme sledovat důkladně svůj cyklus a druhá čárka je tu. Pojďte se podívat, jaké moderní pomůcky pro správné načasování styku si můžete vzít na pomoc.
Po čtyřech neúspěšných cyklech na dvou různých IVF klinikách se manželé Slezákovi dočkali: druhá čárka se objevila díky precizní diagnostice a pomoci imunologa.
Deset let touhy, naděje a zklamání. Tak by se dal shrnout příběh srbského páru, který se pro vysněné miminko rozhodl vyzkoušet všechno možné. Až po mnoha letech pokusů se vydali směr česko a díky naší IVF klinice spatřili to, po čem tolik toužili – druhou čárku na testu.
Jak zvýšit šance na úspěšné početí? Otázka, na kterou se v posledních letech díky pokročilým metodám nachází čím dál více odpovědí. Inovace a pokrok totiž reprodukční medicínu rozhodně nemíjí – právě naopak. Na co se tedy můžeme těšit a které z metod už umíme v PRONATALu?
V prestižní soutěži evropských IVF klinik jsme získali 1. místo za nejlepší péči o pacienty. Tato událost, pořádaná Evropskou společností pro plodnost, pro nás hodně znamená – odráží naše dlouholeté úsilí a odhodlání poskytovat nejvyšší standardy zdravotní péče.
Evropská společnost pro reprodukci a embryologii (ESHRE) publikuje každoročně zajímavá čísla, která napovídají, jak si Česko vede v oblasti reprodukční medicíny. Velký podíl úspěchu přitom stojí právě za klinikami PRONATAL.