Odběrové místo COVID-19 - informace a objednání zde
Na co se nás často ptáte.
Existují různé druhy stimulačních preparátů, které se většinou kombinují. Mohou být ve formě nosních sprejů nebo ve formě injekcí, které jsou aplikovány subkutánně (pod kůži).
Důvodem k jejich vysazení je vždy negativní výsledek těhotenského testu. Léčbu ovšem nevysazujte sami, ale vždy se poraďte s lékařem.
Nejdříve cca 11.-12. den, ideální je provedení testu z krve 14. den po ET. Po IUI dokonce stačí, pokud test provedete až se zpožděním menstruace. Důležitá je opakovaná kontrola a kontrola ultrazvukem, kterou vyloučíme mimoděložní těhotenství.
Záleží na druhu léčby a intenzitě hormonální stimulace vaječníků. Většinou je vhodné nejméně 2-3 cykly vynechat, aby si vaječníky mohly „odpočinout“ a při příští stimulaci zase dobře reagovaly na léčbu.
Za normální výsledek spermiogramu se považuje alespoň 15 miliónů spermií v 1 ml ejakulátu, z nichž je alespoň 32 % pohyblivých progresivně a 4 % normálně utvořených. Hodnoty spermiogramu mohou kolísat, proto je vhodné při abnormálním nálezu vyšetření opakovat po 1-3 měsících.
Záleží vždy na okolnostech. Pokud šlo o spontánní ukončení těhotenství v časném stádiu a potrat proběhl bez dalších zdravotních komplikacích, je možné zahájit další pokus téměř ihned. Je ale třeba konzultovat zdravotní stav se svým lékařem. Pokud šlo o potrat řešený instrumentální revizí děložní dutiny, tak se doporučuje časová rezerva 3-4 měsíce. Pokud chcete zahájit další pokusy o otěhotnění v případě, že jste spontánně porodila, případně porod proběhl Císařským řezem, jsou intervaly jiné. Po spontánním porodu se doporučuje interval 6 měsíců, po Císařském řezu 12 měsíců. Na počátku terapie je nutné si uvědomit, že není možné kojit.
K první konzultaci je vhodné přinést doporučení ošetřujícího gynekologa a všechny dostupné zprávy o dosavadních vyšetřeních a prodělané léčbě. Toto doporučení ale není nezbytně nutné. Můžete se k nám společně s partnerem objednat i bez něj.
Ano, sperma si lze nechat vyšetřit i preventivně. Máte-li žádanku, stačí se objednat do některého z našich center a vyšetření uhradí pojišťovna. Samoplátci pak za vyšetření hradí 1 000 Kč.
Pokud žádanku máte, vyšetření za vás uhradí pojišťovna. V opačném případě je pak nutné za vyšetření zaplatit 1 000 Kč.