Pan a paní Slezákovi se již několik let snažili o dítě: po spontánním potratu v 12. týdnu těhotenství se další pokusy o miminko rozhodli plánovat v centru asistované reprodukce. Ani tam jim ale nedokázali pomoci: po čtyřech neúspěšných cyklech na dvou různých IVF klinikách se tento český pár nakonec obrátil na nás, což, jak paní Slezáková říká: „Byla poslední možnost, v kterou vkládali naději."
Předchozí léčba a problémy
Na úvodní konzultaci jsme se dozvěděli, že paní Slezáková má za sebou čtyři embryotransfery, aniž by dosáhla těhotenství. První dvě kliniky doporučily IUI (intrauterinní inseminaci) následovanou standardními IVF protokoly, avšak ani jeden z pokusů nevyšel.
Náš přístup
Po důkladném přezkoumání předchozích záznamů a provedení komplexních testů jsme ve spolupráci s imunologem zjistili u paní Slezákové přítomnost zvýšených imunitních protilátek, které mohly bránit v implantaci embrya. Na základě těchto zjištění jsme doporučili imunoterapii, která měla snížit hladinu imunitních protilátek a zvýšit tak šanci, že tělo embryo přijme a dojde k jeho zahnízdění.
Time-lapse monitorování embryí
Manželům Slezákovým jsme ale také nabídli jeden z nadstandardních postupů – Time-lapse monitorování embryí. Tato technologie nám umožňuje sledovat nepřetržitě vývoj embryií, aniž bychom s nimi museli jakkoliv manipulovat Tím se minimalizuje jejich stres a lékař následně vybere pouze ta, jejichž potenciál k zahnízdění je nejvyšší.
Zkušenosti s PRONATALem: Šťastný konec
Léčbu manželé Slezákovi zahájili dle našeho doporučení. Po imunoterapii byla vybrána dvě zdravá embrya. Time-lapse monitorování umožnilo sledovat jejich vývoj v reálném čase, což vedlo k optimálnímu výběru pro přenos. Embrya byla úspěšně implantována a po dvou týdnech paní Nováková obdržela pozitivní těhotenský test. Těhotenství, jak nám dává paní Slezáková průběžně vědět, probíhá bez komplikací a my, stejně jako na začátku, nepřestáváme věřit ve šťastný konec.